Підручники з історії

"Хто не знає свого минулого, – той не вартий свого майбутнього"

М. Рильський

Історія – наука, яка займається вивченням минулого людства, покладаючись при цьому на письмові та матеріальні свідчення минулих подій.

Із усіх відомих історичних «фактів» лише незначна кількість може бути повною мірою перевірена і підтверджена. Більшість науковців, які займаються вивченням історичних документів, погоджуються, що сучасний погляд на життя в той чи інший спосіб впливає на нашу інтерпретацію та бачення минулого. Тому на одну й ту саму історичну подію може існувати декілька різних точок зору, кожна з яких є цінною. Майже завжди кожен народ трактує історію «по-своєму». Та все ж, найціннішими є ті погляди та дослідження, які грунтуються на першоджерелах – документах, створених під час або невдовзі після подій, що вивчаються.

Перелік підручників з історії, розміщених в онлайн-бібліотеці освітньої та наукової літератури EduKnigi.com поданий нижче.
Деякі з них можуть бути подані мовою оригіналу – наприклад українською мовою початку ХХ століття. Для когось це може видатись складністю, а для когось цінністю.

 1. Іван Мазепа (за ред. В.О.Шевчука)

  Художньо-документальна книжка про гетьмана Лівобережної України Івана Мазепу (1644-1709), його нелегку і драматичну долю.

 2. Грушевський М. Про старі часи на Україні: Коротка історія (для першого початку)

  Коротка популярна історія України, написана видатним українським вченим Михайлом Грушевським. Вперше видана 1907 року.
  Краткая популярная история Украины, написанная выдающимся украинским ученым Михайлом Грушевским. Впервые издана в 1907 году.

 3. Дрібниця В.О. Історія України. Екзаменаційні білети

  Посібник складений у відповідності з екзаменаційними білетами 1999 року з історії України (затверджені навчально-методичною комісією Міністерства освіти України 28.01.1999 p.). Він включає повні відповіді на екзаменаційні питання, необхідні для успішного складання випускних іспитів з історії.
  Матеріал подається в об'ємі та послідовності, в якій випускник має відповідати на екзамені.
  Посібник допоможе учням показати знання основних історичних процесів та фактів з історії України (від найдавніших часів до початку XX століття), визначити причини, суть та наслідки подій, змалювати портрети визначних історичних діячів.
  Метою посібника є всебічна допомога учням 9-х класів середніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів, ліцеїв та гімназій всіх типів у 1999 році у підготовці до екзаменів з історії України.
  У посібнику не висвітлено питання краєзнавства – білет №16, питання 2 (Наш край в XVI-XVIII ст.); білет № 17, питання 2 (Наш край в XIX ст.); білет №25, питання 1 (Наш край в VI-XV ст.).

 4. Костомаров М.I. Богдан Хмельницький: Історичний нарис

  Історичний нарис про гетьмана України Богдана Хмельницького.
  Художньо-документальна книжка про гетьмана України, визначного державного діяча і полководця Богдана Хмельницького.

 5. Пастернак О. Пояснення тризуба, герба Великого Київського Князя Володимира Святого

  Ця книга про тризуб – геральдичний знак Київського Князя Володимира Великого – розкриває загадку про походження, ідею та значення тризуба на Україні як державного герба, національного знаку і релігійного символу. Дослідження слугує поглибленню знань із української історії.

1 | 2 > >>