Сиротенко А.Й., Чернов Б.О. Тваринництво України

Скачати повну версію книжки (з малюнками, картами, схемами і таблицями) одним файлом Скачати підручник Географія України

Агропромисловий комплекс (АПК)

Тваринництво

Тваринництво покликане забезпечити населення м'ясом, маслом, молоком. Це ставить перед галуззю відповідальні завдання і потребує прискореного її розвитку. В складі тваринництва виділяють кілька галузей: скотарство, свинарство, вівчарство, конярство, птахівництво, рибництво, бджільництво, шовківництво, звірівництво.

Скотарство – розведення великої рогатої худоби – поширене у всіх областях і районах України [1]. Останнім часом місцева влада сприяє збільшенню поголів'я корів в особистих подвір'ях. Значна кількість колгоспної худоби передається орендаторам. Господарства залежно від районів їх розміщення спеціалізуються на виробництві молока, молока і м'яса, м'яса і молока (див. таблицю 3). Виробництво молока – трудомістка галузь, потребує значної механізації. В багатьох господарствах України створено молочні комплекси, що складаються з приміщень для корів, доїльних майданчиків, споруд для збереження сінажу та інших приміщень (Мал. 80).

Таблиця 3. Напрями спеціалізації тваринництва (доступно при скачуванні повної версії підручника)

Мал. 80. Молочний комплекс на Рівненщині (доступно при скачуванні повної версії підручника)

Свинарство – важлива галузь тваринництва, що забезпечує споживача м'ясом, салом, шкірами [2]. Збільшення виробництва продуктів свинарства повинно здійснюватися за рахунок підвищення продуктивності тварин та зростання кількості поголів'я. Більш інтенсивно розвивається свинарство в районах поблизу великих міст та центрів харчової промисловості (використання відходів).

У степових районах півдня України та в Карпатах поширене вівчарство. Крім м'яса, ця галузь забезпечує промисловість вовною.

В останні роки в сільській місцевості стали відроджувати конярство. В Луганській, Полтавській, Київській, Львівській областях розводять племінних коней.

У всіх областях розвинуте птахівництво – розведення курей, качок, гусей, індиків (Мал. 81). В останні роки біля великих міст створюються бройлерні господарства.

Мал. 81. На Житомирській птахофабриці (доступно при скачуванні повної версії підручника)

Перспективною галуззю є рибництво. Розрізняють рибництво в природних водоймах і ставках. Переважно вирощують коропа, судака, ляща, щуку, білого амура. В Карпатах створено спеціалізовані форельні господарства. Загальна площа риболовних угідь – 1,2 млн. гектарів.

В усіх областях України розвивається бджільництво. Воно забезпечує населення цінним продуктом – медом – і сприяє підвищенню врожайності таких культур, як гречка, соняшник, багаторічні трави, оскільки бджоли є чудовими запилювачами.
Сприятливі умови для розвитку шовківництва – південь України. Ця галузь тваринництва розводить шовкопрядів для одержання шовковистих коконів, з яких виробляють натуральний шовк.

◄ Рослинництво України: овочівництво

Зміст підручника "Сиротенко А.Й., Чернов Б.О. Географія України"

Звірівництво України. Проблеми тваринництва в Україні ►

Скачати повну версію книжки (з малюнками, картами, схемами і таблицями) одним файлом Скачати підручник Географія України