Сиротенко А.Й., Чернов Б.О. Економічні центри західної частини України

Скачати повну версію книжки (з малюнками, картами, схемами і таблицями) одним файлом Скачати підручник Географія України

Економічні центри західної частини України

Найбільше місто західної України – Львів (800 тис. чоловік).
Вперше Львів згадується в літописі 1256 р. Заснував його князь Данило Галицький і назвав іменем свого сина Лева. Складною була історія міста. Його завойовували польські феодали, ним володіли Угорщина, Австрія. Проте корінне населення зберегло власну культуру, мову, звичаї.
Сучасний Львів – великий індустріальний, культурний і науковий центр (Мал. 98). Його підприємства виробляють різноманітну продукцію, зокрема автобуси, телевізори, сільськогосподарські машини, взуття, трикотажні вироби, меблі, будівельні матеріали.

Мал. 98. Львів. Панорама міста (доступно при скачуванні повної версії підручника)

У місті працює 10 вузів. Найстаріший з них – Львівський університет, заснований у 1661 р. Туристи, яких у Львові завжди багато, захоплюються його унікальними пам'ятками історії, архітектури, духовної культури.

Чернівці (близько 260 тис. чоловік) – місто розташоване в передгір'ї Карпат на р. Прут (Мал. 99). Воно виникло в другій половині XII ст., вперше згадується в 1408 р. Чернівці – багатофункціональний центр. Тут працюють машинобудівний та хімічний заводи, меблева й панчішна фабрики, деревообробний комбінат, підприємства харчової промисловості.
У місті три вузи (університет, медичний інститут, а також філіал Київського торговельно-економічного інституту). Працюють два театри, філармонія, музеї.

Мал. 99. Чернівці. Центральна частина міста (доступно при скачуванні повної версії підручника)

Хмельницький (240 тис. чоловік). В історичних документах XV ст. згадується як Проскурів. Місто розташоване на р. Південний Буг. Його підприємства виробляють різноманітну продукцію: тракторні агрегати, ковальсько-пресове обладнання, меблі, шкіргалантерею, трикотаж, макарони, кондитерські вироби тощо. У місті є інститут побутового обслуговування, працює міжгалузевий територіальний центр науково-технічної інформації. Є театри, філармонія, музеї.

Рівне (228 тис. чоловік) – місто, що входило до складу Галицько-Волинського князівства. Вперше згадується в історичних документах 1282 р.
Розташоване на р. Усті (Мал. 100). Основні галузі промисловості: машинобудування, текстильна, харчова, будівельна. В місті є інститути інженерів водного господарства, педагогічний, культури, два театри, музеї.

Мал. 100. Рівне (доступно при скачуванні повної версії підручника)

Івано-Франківськ (220 тис. чоловік) – розміщений у Передкарпатті, у межиріччі Бистриці Солотвинської та Бистриці Надвірнянської. Найбільші підприємства: «Карпатпресмаш», арматурний, локомотиворемонтний заводи, шкіряна, швейна, трикотажна фабрики, м'ясо- і хлібокомбінати. Працюють інститути нафти та газу, медичний, Прикарпатський педагогічний університет. Є науково-дослідні заклади, два театри, філармонія, музеї.

Тернопіль (205 тис. чоловік) – розміщений на р. Серет. Вперше згадується в 1540 р. в привілеї польського короля Сигізмунда І. Сучасний Тернопіль – багатофункціональне місто. На його підприємствах виробляють сільськогосподарські машини, освітлювальну апаратуру, меблі, тканини, штучні шкіри, харчові продукти. В трьох інститутах (медичному, педагогічному, фінансово-економічному) навчається майже 15 тис. студентів. У місті є два театри, філармонія, картинна галерея, архітектурні пам'ятки.

Луцьк (близько 200 тис. чоловік) – центр Волинської області. Розташований на берегах р. Стир. Вперше згадується в Іпатієвському літопису 1085 р. Головні галузі промисловості: машинобудування і металообробка (автомобільний, приладобудівний, підшипниковий заводи), легка (шовковий комбінат, швейна та взуттєва фабрики, завод синтетичних шкір), харчова (молоко- та м'ясокомбінати, кондитерська фабрика, цукровий і консервний заводи), будівельних матеріалів. У педагогічному університеті та у філіалі Львівського політехнічного інституту навчається понад 9 тис. студентів. У місті є музично-драматичний театр, театр ляльок, музеї, кінотеатри.

Мал. 101. Ужгород. Панорама міста (доступно при скачуванні повної версії підручника)

Ужгород (117 тис. чоловік) – центр Закарпатської області. Розташований на р. Уж (Мал. 101). Перші відомості про місто, яке входило до складу Київської Русі, сягають за тисячу років. Сучасний Ужгород має машинобудівні й металообробні підприємства, взуттєву і швейну фабрики, комбінат меблів, консервний, маргариновий, соковий заводи. В місті є університет, кілька відділень наукових установ Національної академії наук України, Закарпатський музично-драматичний театр, декілька музеїв.

◄ Економічні центри південної частини України: Сімферополь, Севастополь, Керч

Зміст підручника "Сиротенко А.Й., Чернов Б.О. Географія України"

Економіка й екологічні проблеми України: атмосферне повітря ►

Скачати повну версію книжки (з малюнками, картами, схемами і таблицями) одним файлом Скачати підручник Географія України