Пастернак О. Прийняття Київського тризуба за герб відновленої Української держави та його геральдичне значення

Скачати повну версію книжки (з малюнками, картами, схемами і таблицями) одним файлом Скачати підручник Пояснення тризуба

Прийняття Київського тризуба за герб відновленої Української держави та його геральдичне значення

Великий Київський Князь Володимир Святий залишився в пам'яті свого народу як заслужений та визначний чоловік. Заслужився та відзначився він тим, що залізною рукою боронив області держави, розвинув річкову й морську плавбу для зносин і торгу, як і самий торг; прийняв християнство, а з християнством прийшло письмо та інші цивілізаційні здобутки, що дали культурі широкий розвиток.
У 1918 р. уряд України як самостійної суходольної й морської держави пошанував звичай давніх часів і прийняв один взірець тризуба Великого Київського Князя Володимира Святого за герб України. Прийнятий тризуб за герб України представляє в нашій розвідці взірець (див. част. З, розділ 3, вз. 4), який містить в собі монограму особисто-пануючого кличу «Владимиръ на столъ». Це зберігає традицію.
Прийняття тризуба за державний герб України спричинили студії акад. М. Грушевського.
Тризуб взагалі становить в українського народу об'єкт історичного ідеалу, а цей ідеал знов становить символи ідей усіх історичних традицій, символ історичної могутності держави, морської та річкової плавби, розвою культури і т. ін.
4 взірець тризуба містить в собі монограму особисто-пануючого кличу «Владимиръ на столь», але, приймаючи цей взірець, українська влада вистилізувала його у власний взірець; порівняй взірець 4 із взірцем 8 і знайдеш характеристичні відхили.
Українською владою встановлений взірець 8 за правилами геральдики становить геральдичний символ держави, тобто величавий образковий напис кличу держави – Українська Народна Республіка.

Малюнок (доступно при скачуванні повної версії книжки)

◄ Тризуб геральдичним кличем

Зміст підручника "Пастернак О. Пояснення тризуба"

Український герб тризуб. Традиція тризуба. Як можна послу житися тризубом? ►

Скачати повну версію книжки (з малюнками, картами, схемами і таблицями) одним файлом Скачати підручник Пояснення тризуба