Юрківський В. М.

Сільське господарство Австрії. Туризм Австрії, курорти Австрії

Австрія

Для потреб сільського господарства в Австрії використовують 2/5 усієї площі (це 1,4 млн. га орних земель і 2,0 млн. га пасовищ). Приблизно таку ж площу займають ліси. Власні потреби в сільгосппродукції задовольняються майже на 3/4. Головна роль належить м'ясо-молочному тваринництву. Розводять велику рогату худобу, свиней, птицю. Вирощують пшеницю, ячмінь, цукрові буряки, картоплю, овочі і фрукти. Як і в сусідній Швейцарії, культивують виноград, яблука, груші, хміль, займаються бджільництвом.

Виключну роль в житті Австрії відіграє іноземний туризм. Обсяг його і прибутки від нього навіть більші, ніж у Швейцарії. Відмінною рисою є великий розвиток альпінізму і зимових видів спорту, особливо в Тірольських Альпах. Місто Інсбрук – центр землі Тіроль, двічі було місцем проведення Зимових Олімпійських ігор (1964 і 1976 pp.). Серед іноземних туристів більше половини – сусіди-німці. Часто вони приїздять цілими сім'ями на вихідні в Альпи.

Важливі особливості транспортної системи Австрії пов'язані з Альпами, Дунаєм і географічним положенням країни. Австрія має сучасні автомобільні дороги. Половина залізниць електрифікована. Багато мостів, тунелів, канатних доріг. Важливу роль відіграє судноплавство по Дунаю (його довжина в межах Австрії 350 км). Після завершення будівництва каналу Рейн – Майн – Дунай Австрія одержала вихід не тільки в Чорне, а й у Північне море. Проте головне значення Дунаю для Австрії – це його роль у торгівлі з сусідами. Через Відень проходять два важливі транспортні маршрути Європи: із Західної Європи в країни Дунайського басейну і з Центральної та Східної Європи в Італію. Перевал Бреннер (1371 м н.р.м.) в Тірольських Альпах є найкоротшим шляхом, який сполучає Німеччину та Італію. Через нього прокладено шосе і залізницю. Морськими «воротами» для Австрії є італійський порт Трієст.