Юрківський В. М.

Міста Х'юстон і Даллас. Остін - столиця штату Техас

Внутрішні відмінності та міста США

Південний Захід США

Економічний розвиток Південного Заходу супроводжувався зростанням двох міських утворень – Х'юстона і Далласа – Форт-Уерта (відповідно 4,1 та 4,4 млн. жителів у консолідованих метрополітенах). Х'юстон лежить на узбережжі Мексиканської затоки і є уособленням нафтогазового комплексу і району Галф. У ньому багато штаб-квартир нафтогазових корпорацій. Він є найбільшим у США центром нафтопереробки, нафтогазохімії і відповідного машинобудування. Це також великий порт. У місті більше двох тисяч кілометрів магістральних трубопроводів (звідси і прізвисько «Миска з макаронами»). Х'юстон став відомим також тим, що поруч створено Центр управління пілотованими космічними польотами і здійснюється підготовка корпусу американських космонавтів.
Даллас і Форт-Уерт розташовані у внутрішній частині району на стику Галфу і Мідконтиненту та на стику зон бавовництва і пасовищного тваринництва. Це своєрідна фінансово-банківська і торгова столиця Південного Заходу (банки, страхові компанії, торгівля нерухомістю, товарні біржі бавовни і м'яса). Консолідований метрополітен є важливим вузлом авіаційних сполучень і великим промисловим центром. Значну роль в ньому відіграють як старі (м'ясопереробка, олійна, пошиття жіночого одягу, виробництво обладнання для нафтогазового комплексу, бавовництва та іригації), так і нові галузі: виробництво обладнання для торгівлі, сфери послуг і побуту, електротехнічне та електронне машинобудування і, особливо, авіаракетно-космічна промисловість.
Консолідований метрополітен став головним одержувачем урядових воєнних контрактів не тільки на Південному Заході, а й на всьому Півдні. Його підприємства виробляють електронні компоненти і військові системи зв'язку, літаки-винищувачі і вертольоти, ракетну техніку.
Даллас – Форт-Уерт і Х'юстон є найбільшими культурними і науковими центрами Південного Заходу. Свою молодість вони компенсують багатством і сучасними престижними напрямками діяльності. В них багато наукових, культурних і спортивних закладів, їх даунтауни мають красиву висотну модерну забудову і притягують багато відвідувачів.
Місто Остін – столиця штату Техас з розташованим у ньому Техаським університетом, у 80-х роках перетворилось на важливий осередок електроніки та інших наукоємних виробництв і послуг, своєрідну «Силіконову прерію» з чималою кількістю підприємств і Дослідних лабораторій.