Юрківський В. М.

Штат Флорида (Флоріда). Міста Майамі і Орландо. Мис Канаверал

Внутрішні відмінності та міста США

Флорида

Штат Флорида належить до тих, які зростали найшвидшими темпами після другої світової війни. З 1950 по 1994 р. його населення збільшилося з 2,8 до 14 млн. чоловік. За цим показником він зайняв четверте місце після штатів Каліфорнія, Техас і Нью-Йорк. Це пов'язано з розвитком як традиційних – вирощування цитрусових, курортно-туристський бізнес, видобуток фосфоритів, так і нових галузей.
Освоєння Флориди почалося лише у 80-х роках XIX ст., тобто вже після скасування рабства. Флорида, разом з Каліфорнією і Техасом, має найсприятливіші кліматичні умови в межах «суміжних штатів». Це вологий район на кордоні субтропіків і тропіків. Монополія на певний тип клімату стала важливим чинником розвитку штату.
Сільське господарство Флориди спеціалізується на вирощуванні апельсинів. Збір їх щороку досягає 6 млн. т (80% збору в СІЛА). Майже 4/5 врожаю переробляється на місці на соки або консервовані продукти. Вирощують також цукрову тростину, овочі й квіти. Штат виділяється розмірами оранжерейного і тепличного господарства.
Курортно-туристичний бізнес має для Флориди ще більше значення, ніж цитрусові. Прибутки від нього перевищують прибутки від сільського господарства в багато разів. Курортників і туристів (щорічна кількість їх перевищила вже 40 млн. чоловік) приваблюють м'який клімат, розкішна рослинність і чудові пляжі східного узбережжя, є кілька національних парків, океанаріумів і розважальних комплексів.
Значну роль у господарстві штату відіграє видобуток фосфоритів. Обробна промисловість у минулому розвивалася повільно. Основними її галузями були переробка сільськогосподарських продуктів (фруктів, овочів, цукрової тростини) і фосфоритів. Зараз на перше місце вийшли наукоємні виробництва і послуги. В середині 90-х років штат Флорида займав п'яте місце за розмірами урядових воєнних контрактів, а за витратами на наукові дослідження – десяте місце в США.
На мисі Канаверал, який отримав назву «космічного берега» споруджено Центр випробування і запусків космічних ракет (космодром). Звідси стартують всі американські космічні апарати з людиною на борту. Поруч розташований військовий ракетний полігон. Серед промислової продукції штату – засоби зв'язку, військові комунікаційні системи, електронні компоненти, рентгенівська апаратура, пошукові і навігаційні прилади, наукові інструменти тощо.
Найбільшим міським утворенням Флориди є консолідований метрополітен Маямі (3,4 млн. жителів). Це перш за все курорт світового масштабу. Важливою є його роль також і в фінансово-торгових операціях та повітряних зв'язках з Латинською Америкою. Серед інших – місто Орландо, розташоване поруч з мисом Канаверал, – осередок космічних досліджень та авіаракетно-космічних підприємств. В його передмісті тематичний парк і розважальний комплекс «Дісней-уорлд» – одна з основних принад туристів у США.
Для населення Флориди характерна значна частка іспаномовних, включаючи вихідців з Куби, та осіб пенсійного віку з північних штатів.