Юрківський В. М.

Тихоокеанський Північний Захід США. Місто Сієтл

Внутрішні відмінності та міста США

Тихоокеанський Північний Захід США

Тихоокеанський Північний Захід охоплює територію двох штатів – Вашингтон і Орегон. Це гірський район з вологим океанічним кліматом. Його природними багатствами є ліси, гідроенергія, риба, рекреаційні і туристичні ресурси. Мальовничі ландшафти краю представлені в чотирьох національних парках. Умови для сільського господарства сприятливі, але обмежені браком рівнинних земель. Населення і господарська діяльність зосереджені на берегах затоки П'юджет-Саунд, у долині річки Уїлламет і на Колумбійському плато.
Сільське господарство району спеціалізується на молочному і м'ясному тваринництві, сіяних травах, вирощуванні овочів, фруктів та квітів. Штат Вашингтон зажив слави «яблуневого штату». Колумбійське плато відоме посівами пшениці. Розвинений вилов риби в Тихому океані.
На Північному Заході зосереджено майже 30% лісових багатств США. Заготівля деревини і деревообробка мають національне значення. Гідроенергоресурси річки Колумбії та її притоків становлять 1/3 національного потенціалу (без Аляски). Тут побудовано найбільший у світі каскад ГЕС загальною потужністю 25 млн. кВт, а його частка у виробництві гідроелектроенергії в країні дорівнює 2/5. Характерною є наявність великих ГЕС, з них п'ять мають потужність 1 млн. кВт і більше кожна, в тому числі ГЕС Гранд-Кулі має потужність 9 млн. кВт. З дешевою електроенергією пов'язані електроємні виробництва – виплавка алюмінію та рідкісних металів, рафінування міді тощо.
Найбільшим містом району є Сієтл (3,2 млн. жителів у консолідованому метрополітені). Він лежить в глибині затоки П'юджет-Саунд за 200 км від океану. Це кінцевий пункт північних трансконтинентальних залізниць, морський порт і вузол повітряних сполучень. Через нього здійснюються зв'язки з Аляскою і значна частина торгівлі з країнами Азії. Традиційні галузі обробної промисловості – рибоконсервна, деревообробна, целюлозно-паперова.
Вирішальну роль в житті міста відіграв той факт, що тут виникла корпорація «Боїнг» і зараз знаходяться її штаб-квартира і підприємства. Транспортне машинобудування – домінуюча галузь метрополітену. На п'яти заводах корпорації «Боїнг» працює більше 100 тис. чоловік. Вони виробляють цивільні авіалайнери і космічну техніку. Випускається тут і техніка військового призначення. Місцеві військові верфі – одні з найбільших на Тихоокеанському узбережжі. Значним є також створення програмного забезпечення для комп'ютерів та відеоігор.
В Сієтлі знаходиться Вашингтонський університет. Місто є значним культурним центром, а весь Північний Захід – важливим районом туризму.