Рожик М.Є. та ін. Капітуляція Німеччини. Потсдамська конференція. Капітуляція Японії

Скачати повну версію книжки (з малюнками, картами, схемами і таблицями) одним файлом Скачати підручник Всесвітня історія 10 клас. Новітні часи: 1914-1945

§49. Завершення Другої світової війни та її підсумки

Капітуляція Німеччини. Потсдамська конференція

25 квітня на Ельбі відбулася зустріч союзників, після чого розпочався штурм Берліна. У ніч з 8 на 9 травня представники німецького командування підписали акт про беззастережну капітуляцію Німеччини. Верховна влада на німецькій території перейшла до союзних держав.
17 липня – 2 серпня 1945 р. у Потсдамі (поблизу Берліна) відбулася третя конференція глав урядів СРСР, США та Великобританії. В її роботі взяли участь Й. Сталін, Г. Трумен і У. Черчілль (у ході конференції його замінив новий британський прем'єр, лейборист Клемент Еттлі). Потсдамська конференція опрацювала позицію союзників до Німеччини та союзних з нею держав, визначила перспективи мирного врегулювання в Європі.
Конференція доручила Раді міністрів закордонних справ підготувати умови для підписання мирних договорів з Німеччиною та її колишніми союзниками.
Конференція ухвалила спеціальну постанову про створення Міжнародного військового трибуналу для суду над головними військовими злочинцями.

Капітуляція Японії

9 серпня 1945 р. СРСР оголосив війну Японії і розпочав широкомасштабні військові операції. Навальний наступ радянських військ у Північно-Східному Китаї завершився розгромом і повною капітуляцією Квантунської армії. Північно-Східний Китай, Північна Корея, Південний Сахалін і Курильські острови були зайняті військами СРСР.
6 серпня 1945 р. американська авіація скинула атомну бомбу на Хіросіму, а 9 серпня – на місто Нагасакі, знищивши понад 200 тис. мирних жителів. В застосуванні атомної зброї проти Японії не було гострої воєнної необхідності. Насамперед це була демонстрація військової могутності США.
2 вересня 1945 р. в Токійській затоці на борту американського лінкора «Міссурі» був підписаний акт про беззастережну капітуляцію Японії, який поклав край другій світовій війні.
Вирішальну роль у перемозі відіграв Радянський Союз. За останніми статистичними даними, він втратив майже 40 млн. чоловік.
Воєнні видатки США становили 44% національного доходу, Англії – 56%, Німеччини – 68%, Японії – 50%, СРСР – 55%.

◄ Завершення Другої світової війни. Кримська конференція. Створення ООН

Зміст підручника "Рожик М.Є. та ін. Всесвітня історія 10 клас. Новітні часи: 1914-1945"

Ялтинська конференція. Потсдамська конференція ►

Скачати повну версію книжки (з малюнками, картами, схемами і таблицями) одним файлом Скачати підручник Всесвітня історія 10 клас. Новітні часи: 1914-1945