Рожик М.Є. та ін. Завершення Другої світової війни. Кримська конференція. Створення ООН

Скачати повну версію книжки (з малюнками, картами, схемами і таблицями) одним файлом Скачати підручник Всесвітня історія 10 клас. Новітні часи: 1914-1945

§49. Завершення Другої світової війни та її підсумки

Кримська конференція. Створення Організації Об'єднаних Націй

Конференція держав антигітлерівської коаліції відбувалася з 4 по 11 лютого 1945 р. у м. Ялта. В її роботі взяли участь Й. Сталін, Ф. Рузвельт, У. Черчілль. Конференція передбачала опрацювання плану остаточного розгрому Німеччини і визначення засад післявоєнного влаштування світу.
Союзники домовилися розділити Німеччину на окупаційні зони, в яких верховну владу будуть здійснювати СРСР, США та Англія. Дня розв'язання загальнонімецьких питань було створено Верховний контрольний орган, пізніше перейменований у Контрольну раду.
Делегація СРСР порушила питання про відшкодування збитків, завданих Німеччиною. Загальна сума репарацій становила 20 млрд. доларів. На конференції було досягнуто домовленості про створення у Москві міжсоюзної Комісії з питань репарацій.
Конференція прийняла Декларацію про звільнену Європу, в якій СРСР, США та Англія зобов'язувалися провадити узгоджену політику щодо вирішення політичних й економічних проблем держав, звільнених від фашизму, у відповідності з принципами демократії.
Таємна угода передбачала вступ СРСР у війну проти Японії через два-три місяці після капітуляції Німеччини і закінчення війни в Європі.
Кримська конференція ще раз підтвердила намір союзників створити Організацію Об'єднаних Націй. У відповідності з цим рішенням у квітні 1945 р. в Сан-Франциско (США) відкрилася конференція країн антифашистської коаліції, яка створила Організацію Об'єднаних Націй (ООН) і прийняла її Статут. ООН була заснована на принципах суверенної рівності і самовизначення народів, розвитку між ними широкого і всебічного співробітництва. Вона повинна була гарантувати міжнародний мир і безпеку, сприяти відверненню загрози виникнення нової війни.

◄ Хід Другої світової війни у 1944 році. Відкриття другого фронту в Європі

Зміст підручника "Рожик М.Є. та ін. Всесвітня історія 10 клас. Новітні часи: 1914-1945"

Капітуляція Німеччини. Потсдамська конференція. Капітуляція Японії ►

Скачати повну версію книжки (з малюнками, картами, схемами і таблицями) одним файлом Скачати підручник Всесвітня історія 10 клас. Новітні часи: 1914-1945